Dr n. med. Oskar Sylwestrzak

  • Absolwent kierunku lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, Polska oraz Uniwersytetu Karola w Pradze, Czechy (2021 r.)- dyplom z wyróżnieniem
  • Szkolenie specjalizacyjne w Klinice Położnictwa i Ginekologii Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki (ICZMP) w Łodzi (od 2022 r.)
  • Szkolenie indywidualne w Zakładzie Kardiologii Prenatalnej ICZMP (od 2018 r.) oraz staż naukowy w Pracowni Echokardiografii, Kardiologicznego Centrum Pediatrycznego, Szpital Motol w Pradze, Czechy
  • Tytuł Doktora Nauk Medycznych, rozprawa z zakresu echokardiografii płodu
  • Autor kilkudziesięciu publikacji z zakresu kardiologii prenatalnej w czasopismach naukowych o zasięgu krajowym i międzynarodowym 
  • Największa pasja –  kardiologia prenatalna i echokardiografia płodowa

Emilia Kisielewska

Wykształcenie średnie zawodowe.
W Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki  pracowała jako sekretarka w Klinice Pediatrii i Klinice Okulistyki.
Od 2000  w Zakładzie Kardiologii Prenatalnej na stanowisku rejestratorki medycznej, następnie  stanowisko sekretarki medycznej.  Obecnie łączy obie te funkcje.
Sekretarka z 25-letnim doświadczeniem pracy w branży medycznej. W Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki  pracowała jako sekretarka medyczna  w Klinice Okulistyki oraz Klinice Alergologii i Pediatrii Dziecięcej. Od 1999  w Zakładzie Kardiologii Prenatalnej na  stanowisku sekretarki medycznej i rejestratorki. Efektywnie zarządza pracą biura i rejestracji, obsługą pacjentów, korespondencją i dokumentacją.

Szkolenia: 

  • Ochrona danych osobowych w świetle ustawy RODO.
  • Rejestratorka – recepcjonistka medyczna .
  • Instrukcja kancelaryjna i archiwizacja dokumentów.

Mgr Pielęgniarstwa Izabela Pietrzyk

Liceum Medyczne nr 1 w Łodzi ukończyła w 1988.
2010-2011 Studia pomostowe na Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej, praca Licencjacka Pt :Aspekty diagnostyki prenatalnej”  promotor dr n med. Lidia Ostrowska-Nawarycz. Praca otrzymała wyróżnienie i nagrodę rektora AHE.
2011-2013  studia II stopnia w Uniwersytecie Medycznym w Łodzi, wydział Nauk o Zdrowiu, kierunek Pielęgniarstwo. Praca magisterska  Pt „Rola badania kardiologicznego u płodów poddawanych inwazyjnej terapii w przebiegu wybranych patologii klatki piersiowej” promotor pracy prof. dr  hab. n med. Maria Respondek-Liberska.
2017-2019 Specjalizacja z zakresu pielęgniarstwa pediatrycznego, zakończona egzaminem państwowym i uzyskaniem tytułu Specjalisty w dziedzinie pielęgniarstwa pediatrycznego.
Od początku pracy zawodowej związana z Instytutem Centrum Zdrowia  Matki Polki.
1988- 2001 praca na oddziale noworodkowym.
2001- do teraz  Zakład Kardiologii Prenatalnej.

Dr n. med. Marek Blitek


Lek. Marek Blitek ur. 02-11-1966. W 1991 ukończył Wydział Lekarski Akademi Medycznej im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Od 1991 do 2000 r zatrudniony w SP ZOZ w Żarach oraz Oddziale Pomocy Doraźnej w Zarach. W 1995 uzyskał pierwszy st. specjalizacji w zakresie ginekologii i położnictwa. W 2001 roku uzyskał drugi stopień specjalizacji w zakresie ginekologii i poliznictwa. W latach 1998 -2006 współprowadził NZOZ VIDEO MED Oddział chirurgii i ginekologii laparoskopowej. Jednocześnie od 1998 do chwili obecnej prowadzi Specjalistyczną Praktykę Położniczą. Od 2012 r. prowadzi Poradnię Patologii Ciąży w Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze. Od 2018 prowadzi w ramach Umowy z NFZ Pracownię Echokardiografii Płodu w Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze. Od 2015 prowadzi w ramach umowy z NFZ  Pracownię  Echokardiografii Płodu w Sp. z o.o. KARDIOMED we Wrocławiu. Od 2008 r współpracuje z Zakładem Kardiologii Prenatalnej ICZMP w Łodzi. Dwukrotnie uzyskał Certyfikat Podstawowego Badania serca Płodu.

W 2021 stopień doktora nauk medycznych z zakresu kardiologii prenatalnej

Dr n. med. Łukasz Sokołowski


Absolwent kierunku lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, który ukończył z wyróżnieniem w 2015 r.
W latach 2011-2015 członek Studenckiego Koła Naukowego Kardiologii Prenatalnej przy
Zakładzie Kardiologii Prenatalnej ICZMP, a w latach 2012-2015 jego przewodniczący.
Uczestnik wakacyjnych szkoleń dla studentów organizowanych przez Zakład Kardiologii Prenatalnej ICZMP.
Od 2016 r. związany z Zakładem Kardiologii Prenatalnej oraz lekarz rezydent w Klinice Położnictwa i Ginekologii ICZMP.
Autor kilku publikacji naukowych z zakresu kardiologii prenatalnej.

Dr n. med. Paulina Kordjalik

W 2005 r. ukończyła III Liceum Ogólnokształcące im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego-Prymasa Polski. W 2008 r. ukończyła studia I stopnia UM w Łodzi na Wydziale Pielęgniarstwa (praca licencjacka pod kierunkiem prof. P. Woźniaka: „Najczęstsze powikłania występujące u matki i dziecka w przypadku nieprawidłowego porodu”).
W 2011 r. ukończyła studia II stopnia na wydziale Nauk o zdrowiu UM w Łodzi, kierunek pielęgniarstwo (praca magisterska pod kierunkiem prof. M. Respondek-Liberskiej: „Analiza poznawcza wybranych rejestrów wad wrodzonych: globalne? Czy lokalne?”).
Od 2011 r. wolontariusz ICZMP na stanowisku łódzkiego koordynatora ds. Ogólnopolskiego Rejestru Patologii Kardiologicznych u Płodu oraz pielęgniarka-asystentka stomatologiczna w SCS „TMK” w Łodzi.
W 2019 r obroniła rozprawę doktorską pod kierunkiem prof.dr hab.n. med. Marii Respondek-Liberskiej.
Łódzki koordynator ORPKP.


Profesor Maciej Słodki

Lekarz położnik od kilku lat związany z Instytutem Centrum Zdrowia Matki Polki, aktualnie asystent w Zakładzie Diagnostyki i Profilaktyki Wad Wrodoznych: , pracujący  na codzień w oddziale ginekologiczno-położniczym Płockiego Zakładu Opieki Zdrowotnej.
Autor pracy doktorskiej n/t przydatności ultrasonografii przezpochwowej w diagnostyce wybranych zmian patologicznych w jamie macicy u kobiet po menopauzie. Praca pod kierunkiem Prof. S. Jędrzejczyka.
Po doktoracie zainteresowania zawodowe i naukowe skierował w stronę prenatalnej diagnostyki kardiologicznej, uzyskując Certyfikat Skriningowego Badania Serca Płodu Sekcji Echokardiografii i Kardiologii Prenatalnej Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego.
Pełni także funkcję Sekretarza Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Kardiologii Prenatalnej oraz Sekretarza Sekcji Echokardiografii i Kardiologii Prenatalnej Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego.
Posiada Certyfikat Sekcji Ultrasonografii Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego oraz Fetal Medicine Foundation Certified Sonographer in the 11- 13+6 weeks scan.
W 2013 rozprawa habilitacyjna pod kierunkiem Prof. dr hab. n med. Marii Respondek-Liberskiej. Od 2016 roku do 2020 rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Płocku.
Od 2018 roku członek Zarządu PTKP.
Od 2020 rektor Mazowieckiej Uczelni Publicznej w Płocku.
Jest autorem  kilkunastu publikacji i kilkunastu doniesień zjazdowych na konferencjach krajowych i zagranicznych.

Dr n. med. Julia Murlewska

Dr n. med. Julia Murlewska ukończyła studia na Wydziale Lekarskim I,
Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu w 2006 roku. Następnie rozpoczęła studia doktoranckie i w 2012 roku obroniła rozprawę doktorską pt:”Ultrasonograficzna ocena wielkości wątroby i serca płodu jako markerów nadmiernego wzrastania w ciąży powikłanej cukrzycą” pod kierunkiem Prof. dr hab. n. med. Marka Pietrygi. Po zakończeniu szkolenia specjalizacyjnego w Klinice Położnictwa i Chorób Kobiecych Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, pod kierunkiem Prof. dr hab. n. med. Jacka Brązerta w 2016 roku, otrzymała tytuł specjalisty w dziedzinie ginekologii i położnictwa. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Kardiologii Prenatalnej, International Society of Ultrasound in Obstetrics and Gynecology, Sekcji Ultrasonograficznej PTGiP, Sekcji Terapii Płodu PTGiP, posiada certyfikacje do wykonywania badań prenatalnych Fetal Medicine Foundation. W 2015 została wyróźniona jako Lekarz Przyjazny Pacjentowi przez portal medyczny Znany Lekarz, w 2017 roku zajęła szóste miejsce w plebiscycie medycznym Hipokrates Głosu Wielkopolskiego. Jej zainteresowania naukowe dotyczą: kardiologii prenatalnej i diagnostyki ultrasonograficznej wad płodu.

Dr hab. n. o zdr. Iwona Strzelecka

W 1988 r. ukończyła z wyróżnieniem Liceum Medyczne w Zgierzu, a następnie  kursy kwalifikacyjne i specjalistyczne uzyskując specjalizację w zakresie pielęgniarstwa zabiegowego. Od 1999 r. współtworzyła największy w Łodzi Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej, będąc jego dyrektorem ds. medycznych w latach 2007-2012. W 2009r ukończyła studia I stopnia na Wydziale Pielęgniarstwa z wyróżnieniem (praca licencjacka : „ Ocena satysfakcji pacjentów korzystających z usług podstawowej opieki zdrowotnej”. W 2011r. ukończyła studia II  stopnia na Wydziale Nauk o Zdrowiu UM w Łodzi (praca magisterska pod kierunkiem prof.  A. Zielińskiego : „ Rola pielęgniarki środowiskowej w opiece nad pacjentami niepełnosprawnymi w podstawowej opiece zdrowotnej” (Problemy Pielęgniarstwa 2011). Od 2011r. nauczyciel akademicki UM w Łodzi, Wydział Nauki o Zdrowiu, Katedra Embriologii i Morfologii,  Zakład Diagnostyki i Profilaktyki Wad Wrodzonych ICZMP w Łodzi. Członek Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Kardiologii Prenatalnej. 14 marca 2014 obroniła rozprawę doktorską pt: ” Czy ewoluujące wady serca płodu stanowią odrębny problem kliniczny” napisaną pod kierunkiem prof.dr hab.n. med. Marii Respondek-Liberskiej.
Od 2018 adiunkt Zakładu Diagnostyki i Profilaktyki Wad Wrodzonych Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz członek Zarządu PTKP.
Od 2018 członek zarządu PTKP.
Od 2023 Adiunkt zakładu kardiologi prenatalnej ICZMP w Łodzi.

Profesor Maria Respondek-Liberska

Kierownik Zakładu Diagnostyki i Profilaktyki Wad Wrodzonych Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz Kierownik Zakładu Kardiologii Prenatalnej Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Autorka pierwszych polskich podręczników z zakresu echokardiografii i kardiologii prenatalnej, autorka ponad 200 publikacji (min. w Ultrasound in Obstetrics and Gynecology, Pediatric Cardiology, Fetal Diagnosis & Therapy, Journal of Ultrasound in Medicine). W latach 2004-2008 kierownik Programu Ministerstwa Zdrowia Polkard-Prenatal i Kardio-Prenatal. Od 2004 r. prowadzenie ogólnopolskiej bazy danych problemów kardiologicznych u płodu www.orpkp.pl – wyróżnienie w konkursie Pulsu Medycyny „Złoty Skalpel” w 2009.
Certyfikaty Badania Echokardiograficznego Serca Płodu Sekcji Echokardiografii i Kardiologii Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego oraz Fetal Medicine Foundation.
Dydaktyka dla studentów Uniwersytetu Medycznego w Łodzi a także kursy podyplomowe i szkolenia indywidualne dla lekarzy z zakresu badania serca płodu oraz wad wrodzonych.
Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Kardiologii Prenatalnej. Współtwórca i Prezes Polskiego Towarzystwa Kardiologii Prenatalnej założonego w 2018 roku.
Fundatorka Nagrody im. Dr Andrzeja Respondka dla położników.
Więcej szczegółów na www.fetalecho.plwww.kardiologia-prenatalna.org.plwww.mariarespondekliberska.pl .